Modré hlubiny-Jennifer Doonelly

17. října 2015 v 15:13 | Blue
Knihu jsem si koupila před dvěma měsíci za peníze k narozeninám.Zaujala mě obálkou a když jsem si přečetla text na zadní straně obálky,řekla jsem si že to nezní vůbec špatně.Poslední dobou se police knihkupectví prohýbají pod náporem vampírských,upírskýc,vlkodlačích a dalších krvežíznivých příběhů.Tento příběh se zdá jako příjemné osvěžení.Odehrává se pod vodou a vypráví příběh o mořských stvořeních žijících v různých královstvích.Mají svou kulturu,líšící se podle místa,kde žijí.A také umí čarovat.
Moc se mi líbí,jak autorka vytvořila celý vodní svět.Příběh se četl skvěle.Kolikrát jsem si říkala,ještě jednu kapitolu a jdu spát?I když je kniha určená spíš mladším čtenářům,najdeme v ní spoustu akce,nečekaných zvratů a celkově dobře fungující příběh.
Modré hlubiny jsou prvním dílem čtyř dílné serie WaterFire.Druhý díl,s názvem Ničivá vlna,by měl zanedlouho vyjít.

Oficiální anotace:Hluboko pod vodou, ve světě ne nepodobném našemu, žijí mořští lidé. Obývají oceány, moře i sladké vody po celé zeměkouli.
Serafina, dcera královny Miromaru, vyrůstá s neochvějnou jistotou - a zároveň celoživotním břemenem - že se jednoho dne stane vládkyní nejstarší podmořské říše. Zároveň ji však pronásledují podivné sny, které předpovídají návrat starého zla. Temné předtuchy se potvrdí, když Serafininu matku zasáhne vražedný šíp. Celá říše se ocitá v chaosu a Serafina na sebe musí vzít nelehký úkol: najít toho, kdo velí útočníkům, a zabránit válce mezi podmořskými národy. Pátrání ji zavede mezi další mořské panny, které pocházejí ze šesti různých vod. Uzavřou spolu neporušitelnou sesterskou dohodu a vydají se do boje proti temným silám, jež ohrožují existenci celého světa.

Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 336
Vazba: brožovaná
Rok vydání: 2015 (v originálu 2014)

Egmont.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.